13. bienální konference České společnosti ekonomické Setkání, které propojuje výzkumníky i pedagogy ekonomie napříč republikou
Začátek: | pátek 29. listopadu 2024, 09:00 |
---|---|
Konec: | sobota 30. listopadu 2024, 16:00 |
Kontaktní osoba: | Jakub Fischer |
Bienální konference České společnosti ekonomické nabízí unikátní příležitost pro sdílení a výměnu názorů, navázání kontaktů i předávání ocenění za přínos české ekonomické vědě. Co konkrétně účastníky čeká, proč je toto setkání přínosné pro akademiky i studenty VŠE a jaká role připadá na samotnou Vysokou školu ekonomickou v Praze?
Setkání ekonomů z Česka i zahraničí: příležitost pro zaměstnance i studenty VŠE
„Bienální konference ČSE je setkáním ekonomů napříč vysokými školami,“ vysvětluje předseda organizačního výboru konference prof. Ing. Jakub Fischer, Ph.D. Pro účastníky setkání to znamená příležitost nejen zhlédnout kvalitní odborné prezentace, ale také potkat kolegy z ekonomických fakult z celého Česka i zahraničí. Zaměstnanci a studenti VŠE tak mají možnost přímo na půdě své školy navázat nové kontakty a inspirovat se aktuálním ekonomickým výzkumem.
Odborný program a ocenění pro významné ekonomky i mladé talenty
I když program zatím není definitivně hotový, organizátoři již mohou nastínit hlavní body konference. V rámci plenární sekce čekají účastníky významné zvané přednášky, předání Ceny ČSE za celoživotní přínos české ekonomické vědě, přednáška laureáta a ocenění pro nejlepší českou ekonomku v rámci Ceny Kateřiny Šmídkové. Dále proběhne oceňování mladých talentů v soutěži Mladý ekonom. V paralelních sekcích budou prezentovány jednotlivé příspěvky. „Ke každému příspěvku jsme přiřadili discussanta, který připraví koreferát,“ dodává prof. Fischer.
Zajímavostí je také speciální sekce určená vyučujícím středních škol, kde jsou účastníky učitelé ekonomie, ekonomiky a společenských věd. Tato sekce je jako jediná vedena v češtině.
Význam partnerství VŠE s Českou společností ekonomickou
VŠE konferenci nejen hostí, ale působí i jako její generální partner a podporuje tím ekonomický výzkum a vzdělávání. „V několika případech se diskutovalo o možnosti, že by konference rotovala mezi vysokými školami, ale nakonec se vždy pořádá v Praze a na VŠE. Partnerství je tedy dlouhodobé a silné,“ objasňuje prof. Fischer, který je zároveň děkanem Fakulty informatiky a statistiky na VŠE. Tato spolupráce s Českou společností ekonomickou umožňuje VŠE představit své prostory i přivítat významné osobnosti české ekonomie na domácí půdě.
Podpora plurality názorů a akademické svobody
Podpora plurality názorů a otevřené diskuse je podle prof. Fischera zásadní pro rozvoj ekonomie. „Je důležité, aby názorové výměny byly korektní a věcné,“ zdůrazňuje. V rámci ČSE tak považuje za klíčové, aby všechny diskuze zůstávaly profesionální a bez osobních útoků.
Platforma pro mladé ekonomy na lokálním trhu práce
ČSE letos na konferenci poskytne platformu pro lokální trh práce, která usnadní setkání mladých výzkumníků s akademickými institucemi hledajícími nové odborníky. „Často se jako děkan setkávám s dotazy, zda neznám někoho, kdo nutně nechce bydlet v Praze, ale chtěl by učit například v Jihlavě, Olomouci nebo třeba Ostravě,“ říká prof. Fischer. Cílem této platformy je proto propojit zájemce o akademické pozice s potenciálními zaměstnavateli a podpořit jejich uplatnění.
Pozvánka na 13. bienální konferenci
ČSE Bienální konference České společnosti ekonomické je tedy skvělou příležitostí k setkání s předními odborníky, poslechu inspirativních přednášek a k navázání nových kontaktů v ekonomickém výzkumu a vzdělávání. Zaměstnanci a studenti VŠE, stejně jako všichni zájemci z akademického prostředí, jsou na tuto jedinečnou akci srdečně zváni. Účast je podmíněna registrací, kterou lze provést na stránkách ČSE zde.