Čínský spisovatel Ning Kchen na FMV Centrum asijských studií

Začátek: pátek 3. května 2019, 11:00
Konec: pátek 3. května 2019, 12:30
Místo konání: SB 112
Kontaktní osoba: Centrum asijských studií
Tagy: studenti

Zveme vás na diskusi se známým čínským spisovatelem, panem Ningem, jehož román Nebe nad Lhasou v českém překladu vydalo  nakladatelství Verzone. Diskuse proběhne v pátek 3. května, 11:00-12:30, na Vysoké škole ekonomické v Praze (Stará budova, místnost SB 112). Diskuse se zúčastní také paní Zuzana Li, významná česká sinoložka, překladatelka a tlumočnice z čínštiny, a pan Jakub Otčenášek, sinolog a jeden z vyučujících vedlejší specializace Čínská studia na Fakultě mezinárodních vztahů, VŠE v Praze.

V edici Xin vyšla už řada významných děl moderní čínské literatury. Diskuse s panem Ning Kchenem navazuje na akci Centra asijských studií z roku 2016, kdy VŠE navštívil jeden z nejúspěšnějších čínských spisovatelů současnosti, pan Yu Hua (v českém přepisu Jü Chua) a také na diskusi o vydávání a překládání čínské literatury z roku 2018. 

Profil pana Ninga (převzato z webových stránek nakladatelství Verzone): „Ning Kchen se  narodil v roce 1959 v Pekingu a vyrůstal v jeho malebných starých uličkách. V mládí se zamiloval do poezie, sám básně asi patnáct let i psal. V druhé polovině osmdesátých let strávil několik let v Tibetu. Tyto tři životní zkušenosti se silně promítají i do jeho prozaické tvorby. Romány začal psát ve zralém věku, nejprve publikoval na internetu, až s čtenářským úspěchem následovala jejich knižní vydání. V roce 2001 vyšel jeho první román Město masek, za který získal Lao Šeho literární cenu, stejně jako za svůj román Nebe nad Lhasou (2010), oceněný v roce 2011 nejvýznamnější čínskou akademickou Š’ Naj-anovou cenou. Dále je autorem tří jedinečných románů, dvou povídkových a tří esejistických sbírek, poslední z roku 2017 mapuje Peking v proměnách času.“

Čínský spisovatel Ning Kchen na FMV