"Proč musí studenti bojovat za svou budoucnost?" O udržitelném rozvoji v businessu s Peterem Bakkerem. Fakulta mezinárodních vztahů

Začátek: pondělí 15. dubna 2019, 12:45
Konec: pondělí 15. dubna 2019, 14:15
Místo konání: NB B
Kontaktní osoba: Fakulta mezinárodních vztahů
Tagy: studenti

Proč musí studenti bojovat za svoji budoucnost? Čelí společnost nezájmu politiků o udržitelný rozvoj včetně ochrany klimatu?

Zveme Vás na přednášku s prezidentem Světové podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj (WBCSD) Peterem Bakkerem.

Peter Bakker je holandský podnikatel a současný předseda Světové podnikatelské rady pro udržitelný rozvoj. Je uznávaným lídrem v oblasti odpovědnosti firem. V roce 2009 získal ocenění Clinton Global Citizen Award; Cena SAM za udržitelnost v roce 2010; a velvyslanec Světového summitu OSN proti hladu v roce 2011. Kromě toho je předsedou společnosti War Child Netherlands.

Kdy:  pondělí 15. 4. 2019 od 12:45 do 14:15

Kde:  NB B

WBCSD – Světová podnikatelská rada pro udržitelný rozvoj patří mezi hlavní mezinárodní organizace, sdružující významné aktéry z různých odvětví. Organizace se zabývá především vzájemnou spoluprací a snaží se hledat různá řešení v oblasti podnikání a také socioekonomické sféry. WBCSD se především snaží o aplikaci principů udržitelného rozvoje v několika oblastech jako například ekonomické, sociální a také environmentální. Sídlí ve Švýcarsku (Ženevě) ale působí prostřednictvím poboček i v mnoha zemích po celém světě. V dnešní době je v této organizaci zapojeno již přes dvě stě nejvýznamnějších světových firem.

"Proč musí studenti bojovat za svou budoucnost?" O udržitelném rozvoji v businessu s Peterem Bakkerem.