Slavnostní otevření PARADISE gallery Výstava fotografií - Michael Hanke - EMOCE

Začátek: pondělí 13. února 2023, 18:00
Konec: pondělí 13. února 2023, 20:00
Místo konání: Atrium Rajské budovy
Kontaktní osoba: Martin Weinpold
Tagy: #fotografie #galerie #gallery #michaelhanke #obrazy #paradisegallery #umeni #vernisaz #vystava

Slavnostní otevření galerie nejen výtvarného umění. 

Se začátkem semestru, tj. 13. 2. 2023 otevíráme v atriu Rajské budovy výstavní síň umění, ve které se budou střídat jednotlivé výstavy fotografií, obrazů, grafik, apod. Hned první výstava na kterou jste zváni je výstava fotografií od našeho absolventa Michaela Hankeho s názvem EMOCE. Na vernisáž jste zváni od 18:00 hodin.

O výstavě:

Výstava představuje výběr snímků z nejúspěšnějších fotografických projektů autora, včetně obou fotografických sérií oceněných na nejprestižnější světové fotožurnalistické soutěži World Press Photo: „Šachové turnaje mládeže“ (2017 – 2. cena Sport) a „Nikdy ho neviděli brečet“ (2019 – 2. cena Sport). Přestože výstava zahrnuje fotografie z různých projektů, všechny mají jedno společné – zaměřují se na neobyčejné “obyčejné” lidi a jejich emoce. Autor se ve svém díle snaží poukázat na skutečnost, že ty nejkrásnější okamžiky v životě jsou zadarmo a dostupné nám všem.

Michael Hanke:

Michael Hanke (*1972), rodák z Kladna, se věnuje žánru humanistické dokumentární fotografie teprve od svých 40 let. Nicméně i za tuto poměrně krátkou dobu si již stačil vytvořit svůj vlastní nezaměnitelný rukopis. Je dvojnásobným držitelem ocenění na nejprestižnější světové fotožurnalistické soutěži World Press Photo. Je teprve druhým českým fotografem, kterému se v 67leté historii této soutěže podařilo uspět více než jednou. V roce 2017 získal 2. cenu v kategorii sportovní reportáže za fotografie ze série šachových turnajů mládeže. V roce 2019 pak získal po druhé 2. cenu ve sportovní kategorii, tentokrát za fotosérii o handicapovaném sportovci Zdeňkovi Šafránkovi s názvem „Nikdy ho neviděli brečet“. Kromě toho získal též řadu dalších ocenění na českých i zahraničních prestižních soutěžích (Czech Press Photo, Sony World Photography Awards, International Photographer of the Year). Od roku 2018 spolupracuje s Divadlem Spejbla a Hurvínka, kde kromě divadelních představení a portrétů loutkoherců dokumentuje rovněž zákulisí divadla. Mezi jeho nejznámější fotografické cykly patří Dětské šachové turnaje, Taneční zábavy seniorů, Plesová sezóna, Nikdy ho neviděli brečet, Cesta za snem, Za oponou u Spejbla a Hurvínka.

Ocenění:

World Press Photo 
2019, 2. cena, Sport, Nikdy ho neviděli brečet
2017, 2. cena, Sport, Dětské šachové turnaje

Czech Press Photo
2017, nominace na 1. cenu, Každodenní život, Plesová sezóna
2016, nominace na 1. cenu, Sport, Den na dostizích
2015, 2. cena, Umění a zábava, Dětské šachové turnaje
2015, čestné uznání, Umění a zábava, Letecký den
2014, 1. cena, Umění a zábava, Taneční zábavy seniorů
2013, 2. cena, Umění a zábava, Cirkus

Sony World Photography Awards
2021, Shortlist, Sport, Cesta za snem
2016, Shortlist, Sport, Dětské šachové turnaje

International Photographer of the Year
2016, čestné uznání, Lidé-Děti, Dětský sen (fotografie ze série Letecký den)
2015, 3. cena, Sport, Dětské šachové turnaje

 

Slavnostní otevření PARADISE gallery