Cestopisná přednáška: Lamy v Jižní Americe Klub cestovatelů VŠE

Začátek: čtvrtek 14. března 2019, 19:45
Konec: čtvrtek 14. března 2019, 21:15
Místo konání: NB A
Kontaktní osoba: Klub cestovatelů VŠE
Tagy: studenti, veřejnost, zaměstnaci

Pojďme se trochu ohřát a objevit jižní kouty amerického kontinentu, od Brazílie, Paraguaye a Uruguaye, až po patagonskou Argentinu či Chile. Budeme se prodírat mizejícími ekosystémy atlantských deštných lesů Brazílie nebo i chladnými pabukovými pralesy Ohňové země.

Potkáme opice, nosály, ještěry teju, hady a žáby, ale také tučňáky, lachtany, lamy, lišky a pouštního psa, zatímco nám nad hlavou budou kroužit tropické sojky nebo papoušci, albatrosi, kormoráni, či kondoři nebo plameňáci, z křoví občas vykoukne pštros nandu a na mršině bude opodál hodovat karančo.

Navštívíme impozantní vodopády Iguacu, nejvýkonnější elektrárnu Itaipú, skvostné koloniální městečko Colonia del Sacramento a budeme nasávat atmosféru v Riu. Projdeme nejhezčí světový trek, spatříme údajně hned dva nejkrásnější ledovce na světě, vyškrábeme se k nejvyšší hoře jižních And (Monte Fitz Roy), na raftu sjedeme peřeje pátého stupně nebo jen budeme vychutnávat kouzlo liduprázdné divočiny podhorské Patagonie.

Přijďte na přednášku pořádaou Klubem cestovatelů VŠE a dozvíte se, jak se (ne)nechat okrást hned první den v Brazílii, nebo také o našem setkání s nejnebezpečnějším živočichem Patagonie...

Vstup zdarma. Akce je veřejně přístupná.

Cestopisná přednáška: Lamy v Jižní Americe