Investiční konference Klub investorů

Začátek: pondělí 11. března 2019
Konec: středa 13. března 2019
Místo konání: VŠE - Žižkov
Kontaktní osoba: Klub investorů
Tagy: doktorandi, studenti, veřejnost

Investiční konference Klubu investorů je jedna z klíčových událostí české investorské a podnikatelské scény a zároveň jedna z největších událostí v České republice organizovaná studenty.

Stejně jako v předešlých ročnících je i letos hlavním cílem 10. Investiční konference uskutečnit kvalitní přednášky, workshopy a diskuze na různá investiční témata. Můžete se těšit na mnohé významné osobnosti z investiční a obchodní sféry, které s vámi během celého trvání konference budou sdílet své znalosti, strategie, názory a především zkušenosti z praxe.

PROGRAM KONFERENCE

11. března, 18:00 - 19:30 h: Robo-Advisory - Nastal čas pro investování s robotem?

Co je robo-advisory a jak může robotické poradenství změnit trh investic? Budou za nás jednou investovat roboti? Jak řeší robo-investice v Patria Finance a v ČSOB? To se dozvíme na workshopu Michala Trníka. Registrovat se můžete na http://bit.ly/IK_Robo. Více informací najdete také na Facebooku.

 

11. března, 19:45 - 21:15 h: Distressed Assets (RB 212)

Negativní emoce či stres. I toto jsou jedny z atributů distresových (problémových) aktiv. Mnohdy jsou spojeny s firemními problémy jako například nepříznivá finanční situace, spory vlastníků, nevyplacené mzdy nebo nezvládnutá mezigenerační výměna. Na druhé straně pozitivní postoj k riziku, flexibilita, problem-solving nastavení a hands-on přístup při řízení projektů jsou klíčovými elementy při záchraně firem klasifikovaných jako distresová aktiva. Do problematiky nahlédneme v rámci Investiční konference společně se zakladatelem Natlandu, Tomášem Raškou. Více inforamcí najdete také na Facebooku.

 

12. března, 18:00 - 19:30 h: Brexit - scénáře pro ekonomiku a trhy

Jaký šok může způsobit tvrdý brexit? Která odvětví v ekonomice jsou nejvíce zranitelná? Jaká může být reakce trhů a co na to ČNB? To budou hlavní témata workshopu s Janem Burešem, hlavním ekonomem společnosti Patria Finance. Na workshop se můžete registrovat na http://bit.ly/IK_Brexit. Další informace naleznete také na Facebooku.

 

12. března, 19:45 - 21:15 h: Fintech - budoucnost & příležitosti (NB C)

Svět financí se mění. NFC, P2P platformy nebo blockchain přináší nová, rychlejší i levnější řešení. Často jsou nositely změn malé začínající startupy, které boří zvyky velkých zavedených společností. Do světa fintechu nahlédneme v rámci diskuze společně s Radkem Musilem (Fundlift), Michalem Šmídem (Twisto), Jiřím Patákem (ChytryHonza.cz), Dominikem Stroukalem (Roklen) a Leošem Rouskem (Hospodářské Noviny). Další informace jsou dostupné na Facebooku.

 

13. března, 19:45 - 21:15 h: Byznys & Kapitál - od myšlenky, ke kapitálu a realizaci (Likešova aula)

Jak probíhá realizace business nápadu? Kde vzít inspiraci, na co se soustředit, jak sehnat kapitál a jak celý nápad realizovat? Společně s pěti našimi hosty probereme v rámci diskuze téma businessu a kapitálu. Další informace jsou dostupné na Facebooku.

Investiční konference