Konference Nové studijní programy v progresivních oborech Možnosti spolupráce univerzitního prostoru s technologickými firmami

Začátek: středa 25. května 2022, 08:30
Konec: středa 25. května 2022, 13:00
Místo konání: RB 211 nebo online
Kontaktní osoba: Microsoft ve spolupráci s VŠE, pod záštitou MŠMT
Tagy: veřejnost, zaměstnanci

V rámci specifického cíle B Národního plánu obnovy budou veřejné vysoké školy v nadcházejících dvou letech připravovat nové studijní programy v progresivních oborech. V první části Digitální technologie, IS/IT se jedná o oblasti jako je umělá inteligence, robotika, big data, blockchain, kybernetika, kyberbezpečnost, eGovernment a kreativní průmysl (založený na ICT).

Právě v těchto oblastech může být součinnost univerzit s technologickými firmami, které se v těchto odvětvích pohybují, velice přínosná. Společně tak mohou vzniknout studijní programy se zaměřením na praktické dovednosti a znalosti, které dnešní trh práce vyžaduje, a které pomáhají konkurenceschopnosti České republiky a přispívají k uplatnitelnosti absolventů na dnešním trhu práce.

Na konferenci se můžete těšit na podnětné přednášky a zajímavé speakery z oblasti akademické sféry, IT sektoru a české státní správy.

Místo konání: Konference proběhne hybridně. Fyzicky Vás rádi přivítáme na Vysoké škole ekonomické v místnosti RB211 (od 8:30) na adrese nám. W. Churchilla 1938/4, Praha 3 – Žižkov. Alternativně se můžete připojit přes Microsoft Teams (od 9:00), odkaz na připojení Vám zašleme na Váš e-mail den před konáním konference.

Program a registrace: zde.

Konference Nové studijní programy v progresivních oborech