Absolventská středa: Aktuální opatření v oblasti daní v souvislosti s COVID-19 Neformální setkání absolventů

Začátek: středa 27. května 2020, 18:00
Konec: středa 27. května 2020, 19:30
Místo konání: Online
Kontaktní osoba: RPC
Tagy: doktorandi, studenti, termíny, veřejnost, zaměstnaci

Zveme vás ve středu 27. května 2020 na online přednášku v rámci projektu Absolventské středy na téma "Aktuální opatření v oblasti daní v souvislosti s COVID-19“, kterou představí Ing. Jan Molín, Ph.D. (*absolvent VŠE, předseda etické komise Komory certifikovaných účetních a komisař Komory daňových poradců ČR).

Kdy: středa 27. května 2020, od 18:00
Kde: online zde
Bezplatná registracezde

Obsahem přednášky bude stručné představení jednotlivých opatření zejména v oblasti daní, která souvisejí s pandemií koronaviru, jako jsou například:

- plošné prominutí některých sankcí (například za pozdní podání přiznání k daním z příjmů),
- opatření v oblasti DPH,
- opatření v oblasti daně z nabytí nemovitých věcí,
- pozastavení EET,
- kompenzační bonus pro podnikatele.

Více o projektu Absolventské středy zde.


* Ing. Jan Molín, Ph.D. absolvent VŠE, působí na Katedře finančního účetnictví a auditingu FFÚ devátým rokem. Od roku 2014 je zástupcem vedoucího katedry a zasedá také v Akademickém senátu FFÚ. Na VŠE vyučuje např. Účetnictví I, Accountant in Business, Účetnictví a daně individuálního podnikatele. Je spoluautorem publikace Vnější a vnitřní kontrola z pohledu managementu a Protiprávní jednání z pohledu profesní odpovědnosti auditorů, daňových poradců a účetních. Za obě publikace získal ocenění fakulty. Spolupracuje s praxí, je daňovým poradcem a angažuje se v činnosti a řízení profesních organizacích. Je například předsedou etické komise Komory certifikovaných účetních či zkušebním komisařem Komory daňových poradců ČR. V únoru 2020 obdržel z rukou rektorky VŠE v Praze ocenění "Pedagog roku 2019 Fakulty financí a účetnictví VŠE v Praze".

Absolventská středa: Aktuální opatření v oblasti daní v souvislosti s COVID-19