Mikulášská sbírka potravin na VŠE oikos

Začátek: pondělí 3. prosince 2018, 09:00
Konec: středa 5. prosince 2018, 16:30
Místo konání: Italská budova
Kontaktní osoba: oikos
Tagy: studenti, zaměstnaci

Po loňském úspěchu se letos opět koná na VŠE Mikulášská sbírka. Akci organizuje spolek oikos Praha, studenti pro udržitelnou ekonomiku a management, který tímto počinem chce upozornit na palčivý problém současnosti, a to plýtvání potravinami. V loňském roce se vybralo více než 150 kg potravin a hygienických produktů. Překonáme s vaší pomocí tento úspěch?

Potraviny budou vybírány v prostorách vedle šaten v Italské budově v pondělí, úterý a ve středu vždy po celý den (od 9:00 do 16:30 h). Zde budou umístěny krabice, kam bude možné potraviny odevzdat. Odtud je potom převezme Potravinová banka, která je následně rozdělí lidem v nouzi – do dětských domovů, seniorům, matkám samoživitelkám apod.

Pojďme na VŠE ukázat, že nám tato etická a ekonomická situace není lhostejná! Potravinová sbírka je příležitostí, jak mohou studenti a zaměstnanci VŠE darovat potraviny, které by jinak vyhodili, a zároveň tím pomoci lidem v nouzi.

Jaké potraviny můžete darovat?

Potraviny bez prošlého data expirace a nerozbalené v originálním balení, tedy: konzervy všeho druhu, polévky všeho druhu, luštěniny, těstoviny, rýže, olej, sirupy, kečupy, džemy, marmelády, čaje, sušenky, mouka, cukr, cereálie, nápoje v obalech tetrapak, cukrovinky, dětské výživy, krupička.

Letos je opět možné donést do sbírky také drogistické zboží, např.: prací prášky, saponát na mytí nádobí, sprchová mýdla, čisticí prostředky, šampony a prostředky k ústní hygieně.

Mikulášská sbírka potravin na VŠE