Dluh USA: Blíží se katastrofa? akce Klubu investorů

Start: Wednesday 14. Feb 2024, 19:40
End: Wednesday 14. Feb 2024, 21:00
Place: RB 212
Contact person: Klub investorů
Dluh USA nebývale roste, ratingové agentury vedoucí ekonomice světa zhoršují své hodnocení její úvěruschopnosti. Země je v trvajícím politickém klinči, jehož ničivé důsledky může ještě vystupňovat Trumpovo možné letošní znovuzvolení do Bílého domu. Hrozí Spojeným státům platební neschopnost, tedy bankrot? Kdy? A co by se dělo pak? Jak vůbec funguje globální trh s dluhem a nehrozí ještě dříve právě jeho zhroucení?
 
Info o hostovi:
Lukáš Kovanda, Ph.D., je český ekonom a autor ekonomické literatury. Působí jako hlavní ekonom Trinity Bank.
V letech 2020-2022 byl členem Národní ekonomické rady vlády, která se zaměřovala zejména na boj s ekonomickými důsledky šíření onemocnění COVID-19. Je činný také jako socioekonomický analytik při Organizaci spojených národů (OSN). Analyzuje a komentuje makroekonomická témata, investice i nové fenomény typu sdílené ekonomiky, kryptoměn či fintechu.
Sleduje vývoj (geo)politické a ekonomické situace ve světě a v České republice. Přednáší na Národohospodářské fakultě Vysoké školy ekonomické v Praze. Je členem vědeckého grémia České bankovní asociace.
Vydal dva sborníky rozhovorů (nejen) s laureáty Nobelovy ceny za ekonomii. Je autorem behaviorálně-ekonomických knih Proč je vzduch zadarmo a panenství drahé a Proč si ženy přitažlivost koupit nemohou, a muži ano, které vyšly i na Slovensku. Společně s Evženem Korcem vydali knihu Koupě bytu pod lupou aneb Jak úspěšně vybrat, financovat a koupit byt.
Dluh USA: Blíží se katastrofa?